Na co można przeznaczyć kredyt mieszkaniowy?

23 września 2015

Dobrze, bierzemy kredyt mieszkaniowy, ale czy wiemy, na co możemy przeznaczyć go w poszczególnych bankach? Postaram się porównać kilka banków oferujących takie kredyty pod tym kątem.

W przypadku kredytu mieszkaniowego w Banku BPH w pierwszej kolejności powinniśmy przeznaczyć go na zakup mieszkania. Jednak możemy tutaj starać się o pieniądze, które mogą pokryć remont tegoż mieszkania i urządzenie go. Jednakże musimy się liczyć, z tym że bank odmówi nam takiej pomocy i otrzymamy kwotę kredytu taką, która wystarczy jedynie na zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego lub starego z rynku wtórnego. Jednak w przypadku tego drugiego, możemy mieć problem finansowaniem remontu, jeżeli takowego to mieszkanie wymaga. Wtedy może być konieczne rozważenie, czy nie musimy wziąć kolejnego kredytu, tym razem konsumpcyjnego, który przeznaczymy w całości na ten remont. Musimy również uważać na kredyty mieszkaniowe w INVEST – BANKU. Mają w swojej ofercie dwa kredyty, z tymże ich przeznaczenie jest różne. W przypadku kredytu mieszkaniowo – budowlanego, celem może być jedynie budowa domu lub zakup mieszkania. Nie możemy przeznaczyć tych pieniędzy na remont. Jednak drugi kredyt mieszkaniowy proponowany przez ten bank, umożliwia nam zakup oraz remont mieszkania. Praktycznie wszystkie banki mogą nam zaoferować kredyt z możliwością przeznaczenia go na cele remontowe, zakup mieszkania, bądź wybudowanie domu. Jednak nie zapomnijmy, że za pomocą tego kredytu możemy spłacić inne nasze zobowiązania. Na pewno jest to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają już kredyty, a chciałyby starać się o kredyt mieszkaniowy i kupić swoje własne mieszkanie.

Podsumowując, celem naszego kredytu mieszkaniowego może być spłata wszelkich zobowiązań kredytowych, kupno mieszkania lub dodatkowo jego remont. Oczywiście, jeżeli mamy już własne mieszkanie, możemy także skorzystać z opcji sfinansowania kredytem mieszkaniowym kompleksowego remontu mieszkania. Jednak to na co będziemy mogli przeznaczyć kredyt, zależy tylko i wyłącznie od banku.

Komentowanie zostało wyłączone.