Jak uniknąć nieporozumień podczas ubiegania się o kredyt gotówkowy?

8 stycznia 2014

Wątpliwości podczas czytania umowy

Bank, który oferuje swoim potencjalnym klientom możliwość skorzystania ze swojej oferty kredytowej, powinien zawsze być przygotowany na znalezienie odpowiedzi na wszystkie pytania, szczególnie te, które wynikają ze względu na niejasność treści sporządzonej umowy. Każda osoba posiada bowiem prawo do szczegółowego i intensywnego zapoznania się z jej treścią oraz wyjaśnienia tego, co nie jest jasne, jeżeli tylko posiada ona taką konieczność. Wątpliwości podczas czytania umowy mogą pojawiać się dosyć często, co wynika przede wszystkim z tego, że pisana jest ona językiem prawniczym, czasami trudnym do zrozumienia z punktu widzenia standardowego czytelnika. Jeżeli jednak to, czego nie rozumiemy do końca, nie odnosi się do ważnego tematu, może zostać przez nas pominięte. Powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z zasadami, w oparciu o które udzielany jest nam kredyt oraz z naszymi prawami i obowiązkami, których jest naprawdę całkiem sporo – zapamiętanie wszystkich z nich podczas rozmowy z przedstawicielem banku może być czasami niemożliwe, dlatego umowa znakomicie sprawdzi się w tym przypadku.

Brak odpowiedzi na jakiekolwiek pytania

Bardzo często zdarza się, że osoba, która zapoznaje się z umową, nie może znaleźć w niej odpowiedzi na nurtujące ją od dłuższego czasu pytanie związane z tematyką kredytów gotówkowych. Co powinna ona zrobić w takiej sytuacji? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z przedstawicielem bankowym w celu rozwiania wszelkich wątpliwości. Oczywiście, czasami może zająć to chwilę, jednak jest to zdecydowanie korzystniejsze niż późniejsze radzenie sobie z wszelkimi niedogodnościami, jakich zamierzamy doświadczyć ze względu na zbyt pochopnie podpisaną umowę.
Co zrobić, jeżeli natomiast nie posiadamy zbyt dobrego kontaktu z przedstawicielami banku, z oferty którego chcemy skorzystać? W takiej sytuacji, być może, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zastanowienie się nad skorzystaniem z propozycji innych banków. Jest wiele podobnych ofert, które mogą gwarantować zdecydowanie lepszy kontakt z bankiem – to właśnie im warto przede wszystkim zaufać.

Kontakt z bankiem

Kontakt z bankiem podczas podpisywania umowy jest bardzo ważny, przede wszystkim z punktu widzenia osób, które nie do końca są świadome tego, na jakich zasadach opiera się zawierana przez nie umowa. Jeżeli tylko posiadają jakiekolwiek wątpliwości (oczywiście, po wcześniejszym zapoznaniu się z treścią dokumentu), powinny one zgłosić się do odpowiednich przedstawicieli bankowych, którzy postarają się odpowiedzieć na wszystkie zadawane im pytania.

aaa

tagi: , , , ,

Napisz odpowiedź