Kredyt gotówkowy i jego ubezpieczenie – czy warto?

2 stycznia 2014

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego posiada zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Można nawet powiedzieć, że trudno stwierdzić, która grupa charakteryzuje się większą liczbą reprezentantów. Co na to wpływa? Argumenty przemawiające ZA lub PRZECIW postaramy się przedstawić w tym artykule.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego – TAK

Zwolennicy ubezpieczeń kredytu gotówkowego, niezależnie od jego sumy, wolą dmuchać na zimne. Przede wszystkim interesuje ich posiadanie wsparcia ze strony banku, gdy tylko znajdą się w sytuacjach losowych, które tego wymagają. Zalicza się do nich między innymi śmierć bliskiego członka rodziny, utratę pracy czy konieczność wynajęcia nowego mieszkania ze względu na pożar byłego domu. Tego rodzaju sytuacje na pewno nie są zależne od nas i, jeżeli tylko dojdzie do ich zdarzenia, na pewno nie przynoszą zbyt wiele korzyści. Jedyne, co wtedy może zrobić bank, to w ramach podpisanej wcześniej umowy, wypłacić odszkodowanie i przynajmniej trochę załagodzić obowiązki spłacania poszczególnych rat aż do momentu, gdy sytuacja kredytobiorcy ustabilizuje się.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego – NIE

Jak jednak okazuje się, ubezpieczenie kredytu gotówkowego posiada wielu swoich przeciwników. Z czym jest to związane? Przede wszystkim z kwestiami finansowym. Wiele osób po prostu nie chce przepłacać, uważając, że samo wzięcie kredytu jest i tak już dużym wydatkiem z ich strony (muszą one przecież uzbierać dodatkową sumę na spłatę wartości oprocentowania pożyczki udzielanej przez bank). Dlaczego więc w takim przypadku miałyby jeszcze płacić za coś, co, być może, w ogóle nie wykorzystają? Czasami nawet uważają one za zbędne ubezpieczenie kredytu gotówkowego, nie czytając nic na ten temat oraz nie wyrażając chęci na zapoznanie się z informacjami związanymi z nimi. Wszystko jest jak najbardziej kwestią indywidualną.

Decyzja dotycząca skorzystania z możliwości ubezpieczenia kredytu lub nie powinna zależeć tylko i wyłącznie od osoby, która zamierza spłacać poszczególne raty. Ofertę banków zawsze warto jednak dobrze przemyśleć.

aaa

tagi: , , , ,

Napisz odpowiedź